Przyjaciel Zwierz pomaga wszystkim zwierzom! Oczywiście w miarę naszych możliwości… Jeśli sami nie specjalizujemy się w pomocy konkretnemu gatunkowi czy osobnikowi, szukamy pomocy wśród zaprzyjaźnionych fachowców.
Sąsiadka z gminy szukała pomocy dla kawki że złamanym skrzydłem, która koczowała na jej posesji. Udało się bidulę złapać. Oczywiście wcześniej sprawdziliśmy, czy aby na pewno to jest dorosły ptak a nie podlot, który uczy się latać. Należy o tym pamiętać, kiedy wydaje nam się, że widzimy ptaka w potrzebie. Jeśli nie jesteście pewni, zróbcie zdjęcie czy film i zapytajcie specjalistów, bo co roku do ptasich azyli trafia bardzo dużo zdrowych podlotów, które wyrywa się z ich środowiska. A tymczasem ich rodzice gdzieś niedaleko pilnowali potomstwa, które tylko uczyło się latania i samodzielności!
Kawkę zawieźliśmy do ośrodka rehabilitacji ptaków przy siedzibie Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych przy ul. Sułkowskiego 11 w Otwocku. To alternatywa dla przepełnionego ptasiego azylu w Warszawskim Zoo.
Trzymajcie kciuki za kawkę! Mamy nadzieję, że uda się jej pomóc ❤️